Chorwacja

Kierujesz się do Chorwacji? Sprawdź odpowiednie winiety online!

Podczas sezonu letniego, Chorwacja jest jednym z ulubionych kierunków wypoczynkowych Polaków. Najczęściej wybierane trasy prowadzą przez Czechy, Austrię, Słowenię albo przez Słowację i Węgry. Na każdej z tych dróg potrzebne są odpowiednie winiety, chociaż w Chorwacji opłaty drogowe są pobierane na bramkach. Poniżej prezentujemy krótki przewodnik po każdej trasie, aby pomóc w wyborze najlepszej dla siebie.

Chorwacja dojazd

 

Trasa: Czechy - Austria - Słowenia

Droga przez Czechy, Austrię i Słowenię to najczęściej wybierana trasa w kierunku Chorwacji. Wyróżnia się szybkością, komfortem i bezpieczeństwem podróży. Główna część trasy prowadzi przez doskonale przygotowane autostrady i drogi ekspresowe. Wszystkie wymagane winiety na tej trasie są w wersji elektronicznej (Czechy, Austria, Słowenia). W Słowenii warto dokładnie dopasować winiety do typu pojazdu.

Jeśli wybierasz tę trasę to nie zapomnij o:

Trasa: Słowacja - Węgry

Podróż przez Słowację i Węgry to alternatywa dla trasy przez Czechy, Austrię i Słowenię w kierunku Chorwacji. Choć ta trasa jest dłuższa i może być mniej komfortowa z powodu jazdy po drogach lokalnych, zwłaszcza na terenie Słowacji, ma swoje plusy. Mimo, że może wydłużać czas podróży, jej głównym atutem jest niższy koszt winiet online - około połowy ceny w porównaniu do trasy przez Czechy, Austrię i Słowenię.

Jeśli wybierasz tę trasę to nie zapomnij o:

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl