Winieta do Austrii

Zamów wygodnie winiety do Austrii. Wybierz odpowiednią winietę, uzupełnij niezbędne dane, opłać szybkim przelewem, blikiem lub kartą. Winiety austriackie zostaną wykupione w oficjalnym systemie poboru opłat, a następnie otrzymasz je na swój adres e-mail. Jeżeli masz pytania dotyczące opłat lub dopasowania winiet napisz do nas na sklep@wykup-winiety.pl.

Kup winiety na Austrię

Spis treści

 1. Jak kupić winietę do Austrii?
 2. Czas realizacji zamówienia winiet przez Internet
 3. Cena winiet do Austrii w 2024 roku
 4. Winiety w Austrii to nie wszystko?
 5. Gdzie kupić winietę do Austrii?
 6. Jedziesz do Austrii przez Czechy?
 7. Korzyści winiety kupionej przez Internet (e-winiety)
 8. Limit prędkości na autostradach w Austrii
 9. Najczęściej zadawane pytania podczas podróży przez Austrię

Jak kupić winietę do Austrii?

W Austrii obowiązują równolegle dwa systemy poboru opłat - system naklejkowy oraz system e-winiet. Naklejki dostępne są po drodze na stacjach paliw a e-winiety można wygodnie wykupić wcześniej i nie ma konieczności przyklejania niczego na szybę samochodu. Aby skutecznie zarejestrować winietą, należy podać dane:

 • kraj rejestracji pojazdu,
 • numer rejestracyjny pojazdu,
 • datę początkową, od której winieta jest ważna,
 • dodatkowo należy podać swoje dane adresowe do celów podatkowych oraz kontaktu.

Dane wykorzystywane są wyłącznie do celów realizacji zamówienia. Nie są gromadzone, wykorzystywane marketingowo lub odsprzedawane. Zapewniamy maksymalne bezpieczeństwo i ochronę dzięki szyfrowaniu danych SSL oraz wewnętrznej polityce ochrony danych osobowych.

Pamiętaj! Błędnie podane dane samochodu mogą skutkować mandatem wystawionym przez służby austriackie, prosimy o ostrożność i uwagę podczas ich wprowadzania. 

Jedziesz do Austrii przez Słowację lub Czechy? Sprawdź w takim razie nasze pozostałe:

Czas realizacji zamówienia winiet przez internet

Winiety wykupowane są tak szybko jak to możliwe, najczęściej do 15 min. od zamówienia. Sprawdź aktualny stan realizacji zamówień w dziale czas i koszt dostawy.

Cena winiet do Austrii w 2024 roku

Kategoria - pojazdy o DMC do 3.5 tony

Pojazdy dwuśladowe o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t.

Kategoria - motocykle

Pojazdy zarejestrowane jako motocykle.

Bilety na inne przejazdy

Dodatkowe opłaty na przejazd przez niektóre mosty lub tunele w Austrii.

Winiety w Austrii to nie wszystko?

Niestety, aby w pełni móc podróżować bez obaw po Austrii należy zwrócić uwagę na niektóre "dodatkowo" płatne trasy. Poniżej przedstawiamy pełny zakres tras, które wymagają winiety lub dodatkowych opłat:

Mapa dróg w Austrii

 

   Drogi wymagające winiety w Austrii

   Odcinki dodatkowo płatne w Austrii

Podczas planowania podróży po Austrii warto zwrócić uwagę na określone odcinki drogowe, na których standardowa winieta nie obowiązuje i wymagane są dodatkowe opłaty.

Odcinki te obejmują:

 • Trasę S16, znana jako Arlberg
 • Autostradę A13 - Brenner
 • Odcinek A10, który obejmuje Tauern i Katschberg
 • Autostradę A11 - Karawanken
 • A9 - Bosruck
 • A także A9 - Gleinalm

Pamiętaj, aby uwzględnić te dodatkowe opłaty podczas planowania swojego budżetu na podróż po Austrii.

Gdzie kupić winietę do Austrii?

Wykup-Winiety.pl to idealne rozwiązanie dla osób fizycznych, jak i firm, które w bezproblemowy mogą zamawiać winiety przez internet w naszym sklepie.

Wystarczy, że przejdziesz niżej, wybierzesz odpowiedni rodzaj winiety i już za kilka minut będziesz mógł się cieszyć posiadaniem winiety, która umożliwi Ci bezproblemową podróż przez Austrię.

Należy również pamiętać, iż poruszanie się po autostradach wymaga posiadanie ważnej winiety. W innym wypadku, brak posiadania winiety może skutkować nałożeniem kary, którą należy opłacić na miejscu. Dla samochodów wynosi on odpowiednio 120 euro, dla motocyklistów 65 euro. W razie odmowy uiszczenia opłaty można się spodziewać nałożenia kary, która może wynieść do 3000 euro.

Jedziesz do Austrii przez Czechy?

W takim razie nie zapomnij wykupić dodatkowych winiet na Czechy. Kliknij w poniższy przycisk i wykup winiety na Czechy. Zapomnij o problemach na drodze - nasza platforma pomoże Ci w łatwy i szybki sposób wykupić wszelkie winiety niezbędne do podróżowania w regionie.

Wykup winietę na Czechy

Korzyści winiety kupionej przez internet (e-winiety)

Jest wiele zalet winiet kupionych online, najważniejsze z nich to:

 • Dla samochodów z wymiennymi tablicami rejestracyjnymi, jedna winieta elektroniczna może obejmować do 3 pojazdów.
 • W razie uszkodzenia przedniej szyby, nie ma potrzeby kupowania nowej winiety, ponieważ winieta elektroniczna jest powiązana z numerem rejestracyjnym.
 • Zakup winiety elektronicznej jest możliwy online 24 godziny na dobę.
 • Jako dodatkowy atut, oferujemy przypomnienie o konieczności odnowienia rocznej winiety elektronicznej przed jej wygaśnięciem, aby zapewnić, że kierowcy nie zapomną o tym istotnym aspekcie planowania swojej podróży.

Limit prędkości na autostradach w Austrii

Jadąc do Austrii musisz pamiętać o limitach prędkości, których należy przestrzegać w celu uniknięcia wysokich mandatów.

Obecnie w Austrii obowiązuje maksymalna dozwolona prędkość dla:

 • 130 km/h - samochodów osobowych i motocykli.
 • 100 km/h - samochodów z przyczepą lub autobusów.
 • 80 km/h - ciężarówek.

 

Kierujesz się do Austrii? Nie zapomnij winiet z innych krajów:

 

Słowacja

Flaga Słowacji

 

Kup teraz

Czechy

Flaga Czech

 

Kup teraz

Najczęściej zadawane pytania podczas podróży przez Austrię

 1. Czym jest winieta i dlaczego jest potrzebna w Austrii?
  Winieta to specjalna naklejka lub elektroniczna rejestracja, która uprawnia do korzystania z płatnych odcinków autostrad i dróg ekspresowych w Austrii. Jeśli planujesz podróżować po Austrii samochodem, winieta jest obowiązkowa na wielu trasach.

 2. Czy mogę kupić winietę do Austrii online?
  Tak, oferujemy zakup winiet elektronicznych przez naszą platformę. Wybierz odpowiednią winietę, wypełnij niezbędne dane i opłać ją online. E-winieta zostanie dostarczona na podany adres e-mail.

 3. Jakie są kary za brak winiety w Austrii?
  Brak ważnej winiety podczas jazdy po płatnych drogach w Austrii może skutkować mandatem. Dla samochodów kara wynosi 120 euro, dla motocyklistów 65 euro. W razie odmowy uiszczenia opłaty kara może wzrosnąć do 3000 euro.

 4. Jak długo jest ważna winieta?
  Winiety są dostępne na różne okresy: 10 dni, 2 miesiące winieta roczna, która jest ważna do końca danego roku. Wybierz odpowiedni okres ważności w zależności od planowanej długości pobytu w Austrii.

 5. Czy e-winieta jest równie ważna jak tradycyjna naklejka?
  Tak, e-winieta ma taką samą ważność jak tradycyjna naklejka. Różnica polega na tym, że nie musisz przyklejać jej do szyby samochodu. Numer rejestracyjny pojazdu zostaje zarejestrowany w systemie elektronicznym.

 6. Czy mogę odwołać zakup winiety?
  Zakupione winiety nie podlegają zwrotowi, dlatego prosimy o dokładne sprawdzenie wszystkich informacji przed dokonaniem zakupu.

 7. Co się stanie, jeśli podam błędne dane pojazdu podczas zakupu e-winiet?
  Błędnie podane dane mogą skutkować brakiem ważnej winiety, co z kolei może prowadzić do otrzymania mandatu. Prosimy o dokładność podczas wprowadzania danych.

 8. Czy winieta obejmuje wszystkie drogi w Austrii?
  Winieta obejmuje większość autostrad i dróg ekspresowych. Niemniej jednak istnieją pewne odcinki, na których obowiązują dodatkowe opłaty. Zawsze sprawdzaj trasę przed wyjazdem, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

 9. Co jeśli uszkodzę przednią szybę i stracę tradycyjną winietę?
  W przypadku e-winiet nie ma tego problemu, ponieważ są one powiązane z numerem rejestracyjnym. W przypadku tradycyjnej winiety, jeśli jest uszkodzona, musisz zakupić nową.

Mamy nadzieję, że powyższe odpowiedzi pomogą rozwiać Twoje wątpliwości. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami bezpośrednio przez e-mail: sklep@wykup-winiety.pl.


Znalazłeś odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące winiet w Austrii?

W takim razie życzymy przede wszystkim bezpiecznej podróży i zapraszamy do zakupu winiet online. Wystarczy, że klikniesz w poniższy przycisk i wybierzesz odpowiednią winietę. Jeśli będziesz miał jakiekolwiek problemy z zakupem to zapraszamy do rozmowy z naszym supportem.

Kup winietę do Austrii

 

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl